Student2Student / Kreiranje igre u 2D prostoru

21.12.2023.

Radionica „Kreiranje igre u 2D prostoru“ pruža učesnicima priliku da upoznaju svet razvoja igara, upoznajući se sa osnovama stvaranja igara u dvodimenzionalnom okruženju. Kroz ovu radionicu, polaznici će istražiti ključne korake u procesu stvaranja igara, počevši od konceptualizacije ideje do realizacije kroz praktične vežbe.

Tokom radionice, učesnici će se upoznati sa softverom i alatima koji se koriste za razvoj 2D igara. Osim toga, naučiće kako da stvore svoje likove, pozadine i elemente igre, kao i osnove programiranja potrebne za interakciju unutar igre.

Tema: Kreiranje igre u 2D prostoru, powered by MET student Uroš Lazarević

Kada: petak 22. decembar, od 17h.

Gde: Niš, učionica RU1 ( prizemlje )

Kroz praktične vežbe, učesnici će imati priliku da primene stečeno znanje, stvarajući svoju jednostavnu 2D igru od početka do kraja. Radionica podstiče kreativnost, timski rad i razvoj veština u oblasti razvoja igara, nudeći učesnicima platformu da iskažu svoju kreativnost i da stvore nešto novo i zabavno.

Na kraju radionice, polaznici će imati bolje razumevanje procesa kreiranja 2D igara, osnovnih principa dizajna igara i osnova programiranja, što im može poslužiti kao odlična osnova za dalje istraživanje i napredovanje u svetu razvoja video igara.

Vidimo se!