Savremeni, održivi dizajn i umetnost, društvena ogovornost i rodna ravnopravnost – digitalna godišnja izložba FDU DizajnUM9

23.06.2021.

Deveta tradicionalna godišnja izložba radova studenata Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan iz Beograda i Niša DizajnUM9, već drugu godinu online, održaće se live, 28.juna od 15h na sajtu Univerziteta Metropolitan na sledećem LINKU

Ovogodišnja tradicionalna izložba vizuelno komunicira na globalnom nivou, sa posmatračima iz celog sveta. Studenti Fakulteta digitalnih umetnosti u okviru radova interdisciplinarnog dizajna spremni su da odgovore izazovima savremenog dizajna i umetnosti, poštujući principe održivog dizajna, društvene odgovornosti i rodne ravnopravnosti.

U radu sa profesorima Fakulteta digitalnih umetnosti studenti su savladali brojne teorijske i stručno umetničke studijske programe i njihovi radovi svedoče o vizuelnim veštinama, ali i o novom alternativnom vidjenju dizajna. Radovi nastali u intimnim/privatnim prostorima u interakciji umetnik/učitelj omogućavaju komunikaciju u virtuelnom svetu bez granica.

Uživajte!