Potpisivanje bilateralnog sporazuma o saradnji Univerziteta Metropolitan i Veleučilišta Hrvatsko zagorje Krapina

4.03.2022.

U četvrtak 03.marta 2022. godine Univerzitet Metropolitan u Beogradu posetila je delegacija sa Veleučilišta Hrvatsko zagorje Krapina.

Predsednik Univerziteta Metropolitan profesor dr Dragan Domazet ovom prilikom primio je dekana Nenada Sikirica, prodekana za međunarodne odnose i projekte i rukovodioca ureda za kontrolu kvaliteta Renata Filjara i gospođu Riju Bračević koja je zadužena za kontrolu kvaliteta na Veleučilištu Hrvatsko zagorje Krapina. Povod ove zvanične poste bio je potpisivanje bilateralnog sporazuma o saradnji za mobilnost nastavnika i studenata i Erasmus + sporazum o saradnji. Takođe, sa strane Univerziteta Metropolitan ovom događaju prisustvovala je i docent dr Ivana Jošanov Vrgović koja je rukovodilac centra za međunarodnu saradnju i projekte.

Veoma smo ponosni što je Univerzitet Metropolitan jedan od domaćih univerziteta koji je zahvaljujući brojnim Erasmus + projektima na kojima učestvuje, kao i dobro postavljenim mehanizmima i jasnom strategijom internacionalizacije prepoznat i ima je mogućnost da i dalje radi na svom međunarodnom razvoju, što dokazuje i potpisivanje ovog bilateralnog sporazuma.

Veoma nam je drago što nam ova mogućnost otvara novu saradnju i strateško partnerstvo, koje će pre svega imati uticaj na kvalitet studiranja naših studenata i na poboljšanje rada naših istraživača.