MetWorkshop / Kreativna radionica digitalne ilustracije: Pet ženskih portreta srpske srednjovekovne kulture

15.12.2023.

Univerzitet Metropolitan organizuje MetWorkshop, u sredu 20. decembara, od 14h, u učionci RU1 u Beogradu. Tema prvog MetWorkshop-a je “Pet srpskih srednjovekovnih vladarki”, koju su osmilili i organizovali MET profesori prof. dr Svetlana Smolčić Makuljević i prof. dr um. Boris Kuzmanović.

Ukoliko želite da otkrijete kako su izgledale, oblačile se i ukrašavale srpske carice, kraljice i aristokratkinje srednjovekovne Srbije i kako da napravite njihove digitalne ilustracije, priključite se MET interaktivnoj radionici, koju će voditi renomirani profesori Univerziteta Metropolitan i na kojoj ćete na kreativan način savladati istoriju i vizuelnu kulturu žena srednjovekovne Srbije i naučiti kako da samostalno napravite njihovu digitalnu ilustraciju.

Radionica će se fokusirati na sledeće teme:

• Crtanje na digitalnim tablama
  • Učenje digitalne ilustracije: Kreiranje likova i različitih ilustracija, eksperimentisanje sa stilovima i tehnikama ilustracije
  • Upoznavanje sa predstavama srpske carice, kraljicama i aristokratknjima, ženskim nasledjem srednjeg veka u digitalnom crtežu i ilustraciji
  • Podsticanje kreativnosti, digitalnih veština i maštovitog razmišljanja

Radionica je namenjena svim učenicima srednjih dizajnerskih škola i umetničkih fakulteta, bilo da poseduju znanje, ili su početnici, onima koji žele da obogate svoje znanje i nauče kako da kreiraju digitalne ilustracije inspirisane ženskim kulturnim nasledjem.

Pridružite nam se kako bismo zajedno istražili istoriju, kulturu, moć i lepotu žena srednjeg veka u savremenoj digitalnoj ilustraciji i dizajnu!

Vidimo se!