MET TALKS/ Učenje i razvoj

19.03.2024.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan „MET Talks“ ugostićemo Slobodana Velinova

stručnjaka u HR-u na temu Učenje i razvoj, a moderator predavanja biće profesorka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan, Milica Slijepčević.

Dr. Slobodan Velinov je stručnjak sa preko 23 godine radnog iskustva kako u zemlji tako i u inostranstvu, sa iskustvom u različitim industrijama multinacionalnih korporacija i domaćih kompanija. Sa preko 11 godina iskustva u biznisu, radio je na pozicijama vezanim za sales, logistiku i supply chain, kao što su Šef planiranja logistike, Menadžer operacija betonske baze, i HR direktor u kompanijama kao što su Holcim, Forma Ideale i Elite Agro. Takođe, od 2018. do 2023. godine bio je gostujući predavač na Grenoble Ecole de Management iz Francuske, predajući Ljudske resurse i Razvoj biznisa u ekonomijama u razvoju. Od 2022. do kraja 2023. godine radio je u Holcimu kao Talent menadžer u Dubaiju, UAE.

U današnje vreme učenje (L&D) postaje nezamenljivo kako na individualnom tako i na kompanijskom nivou. Učimo kako bismo bili u skladu da kvalitativno ispratimo sve promene koje se događaju u poslovnom okruženju.  Ispitujemo na koji način ljudi uče i prenose znanje, a kako stiču nova i koliko su ona važna kao i koja su vrste i tipovi učenja danas važni mladim generacijama.  Ispitujemo organizacioni kontekst i potrebe učenja u poslovnom okruženju, ali i na individualnom nivou. Koji su to pristupi danas prisutni i koliko su validni. Da li bihevioralistički, kognitivni i socijal konstruktivistički pristup imaju i dalje važnu ulogu u procesu učenja.

Šta se dogadja sa nivoima učenja i kakvi su oni sa aspekta učenja u organizacijjama? Da li pojedince svrstavamo po nivoima i njihovim kapacitetima za učenje. Koliko nam je važna S kriva učenja? Kakvi su nam ishodi učenja i šta radimo kad jednom dobijemo rezultate treninga i na koji način koristimo dobijene informacije da unapredimo sam proces za polaznike? Da li koristimo podatke evaluacije i u koje svrhe? O svim ovim važnim temama studenti će imati priliku da slušaju na predstojećem gostujućem predavanju.

Ne propustite MET Talks, u sredu 27. marta u 14:00h, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu u učionici U2!