MET TALKS/ Tri glavna izazova softverskih projekata i kako da ih rešite?

17.04.2024.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan „MET Talks“ ugostićemo Marinu Damnjanović generalnog menadžera i partnera u kompaniji IceFyre Solutions na temu Tri glavna izazova softverskih projekata i kako da ih rešite?, a moderator predavanja biće profesor Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan, Nemanja Zdravković.

Marina Damnjanović je menadžer i edukator, sa iskustvom u razvoju softverskih projekata. Nakon završenih studija softverskog inženjerstva na Univerzitetu Metropolitan, brzo je iz uloge developera i inženjera napredovala do uloge menadžera projekta. Na matičnom fakultetu je tri godine radila kao saradnik u nastavi. Nakon iskustva u startup okruženju, sada radi kao generalni menadžer i partner u kompaniji IceFire Solutions i vodi istoimenu školu programiranja. Na svom poslu kombinuje tehničko iskustvo sa veštinama komunikacije, organizacije i rada sa ljudima. Njena uloga je da koordiniše projekte, vodi razvoj poslovanja i upravlja procedurama rada, stvarajući nove poslovne prilike i podržavajući misiju osnaživanja ljudi kroz znanje.

Na gostujućem predavanju će studenti imati priliku da čuju primere iz iskustva u vođenju različitih softverskih projekata, kao i o komponentama koje odlikuju kvalitet svakog projekta: obim, vreme i budžet. Pored toga, studenti će slušati i o izazovima vezanim za svaki od navedenih elemenata menadžment trougla, a zatim i o tehnikama i praksi koja može pomoći u njihovom prevazilaženju.

Ne propustite MET Talks, u petak 19. aprila u 17:30h, na Univerzitetu Metropolitan u Nišu u učionici U3

PRIJAVITE SE

Ime i prezime*