MET TALKS/ Optička iluzija i Poljska škola plakata

5.04.2024.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan „MET Talks“ ugostićemo Mariju Piątek dekana Fakulteta humanističkih nauka na SAN-u i Paweła Łyjaka profesora na Fakultetu za grafičke umetnosti Socijalne akademije nauka u Varšavi, na temu optička iluzija i Poljska škola plakata, a moderator predavanja biće profesorka Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, Neda Šormaz.

Maria Piątek je doktor nauka, profesorka na SAN-u, dekan Fakulteta humanističkih nauka na SAN-u, slikarka i vizuelna umetnica koja rado koristi jezik popularne kulture u svojim delima, kao i forme i tehnike koje potiču iz ulične umetnosti. Takođe, realizuje radove u javnom prostoru u vidu prostornih intervencija i interaktivnih akcija. Ona je kustos i koordinator mnogih projekata kulturne animacije koje sprovodi Udruženje za umetnost Front Sztuki, čiji je osnivački član Maria Piątek i koje već godinama sarađuje sa našim Univerzitetom. Zahvaljujući ovoj saradnji, studenti imaju priliku da aktivno učestvuju u kulturnom životu Varšave učestvujući u brojnim umetničkim projektima udruženja, kao i da steknu iskustvo u oblasti dizajna obavljajući studentske prakse dizajnirajući postere, kataloge za događaje ili realizujući izložbe u galeriji Ta3 koja je u vlasništvu udruženja. Na Fakultetu grafike Socijalne akademije nauka u Varšavi. Pored toga, Maria Piątek vodi i Atelje slikarstva.

Paweł Łyjak je grafički umetnik, slikar, autor objekata i instalacija zainteresovan za istraživanje i kombinovanje različitih vrsta umetničkih tehnika u svom radu, od tradicionalnih do digitalnih oblasti. Učesnik je brojnih umetničkih izložbi nagrađenih za svoju kreativnu aktivnost na mnogim takmičenjima. Takođe, Paweł Łyjak je fokusiran na dizajn slova i njegovu upotrebu u aktivnostima grafičkog dizajna, uključujući postere. Sa studentima uživa u diskusijama o temama koje se odnose na doživljaj “sebe” predlažući seriju aktivnosti dizajna autoportreta na časovima. Na Fakultetu grafike Socijalne akademije nauka u Varšavi, vodi Atelje grafičkog dizajna i Atelje postera.

Ne propustite MET Talks, u utorak 9. aprila u 13:00h, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu u učionici RU1

PRIJAVITE SE

Ime i prezime*