MET TALKS /  Nova paradigma kreativne ekonomije i kulturna diplomatija

MET TALKS / Nova paradigma kreativne ekonomije i kulturna diplomatija

29.05.2023.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan „MET Talks“ ugostićemo Holly Zardus atašea za kulturu, Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu

Zardus će na predavanju govoriti o kulturnoj diplomatiji i njenom značaju za društvenu i ekonomsku poziciju država u eri kreativne ekonomije. Posebna pažnja biće posvećena politici kulturne diplomatije Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, programima koji čine njenu okosnicu i njihovim ciljevima, kako izgleda jedan radni dan kulturnog atašea i sa čime se on suočava u svakodnevnom radu.

Moderator predavanja biće Hristina Mikić, profesorka Fakulteta za menadžment.

O Holly Zardus

Holi Zardus je svoj mandat u Beogradu započela, nakon funkcije atašea za kulturu u Bosni i Hercegovini. Radila je na poslovima kulturne diplomatije u ambasadama Sjedinjenih Američkih Država u Džakarti, Indoneziji, Vašingtonu i Pekingu. Pre nego što se pridružila odeljenju spoljnih poslova, Holi je predavala na višoj školi u Sijetlu. Završila je master u oblasti pedagogdije, a diplomirala kineske studije na Univerzitetu u Vašingtonu.

Ne propustite MET Talks u utorak 30. maja 2023., u 9:45h u učionici U1 na Univerziteta Metropolitan u Beogradu, ili nam se pridružite putem ZOOM platforme

PRIJAVITE SE

Ime i prezime*