MET TALKS/ Mehanizmi zaštite od nezakonitih i neetičkih praksi oglašavanja u Srbiji

4.12.2023.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan MET Talks ugostićemo Predraga Popovića, advokata i posrednika u rešavanju sporova iz Niša, na temu Mehanizmi zaštite od nezakonitih i neetičkih praksi oglašavanja u Srbiji. Moderator predavanja biće doc. dr Milica Mladenović, profesorka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan.

Zakon o oglašavanju Republike Srbije je propis koji na načelnom nivou uređuje kako prodavci proizvoda i pružaoci usluga mogu reklamirati svoje proizvode i usluge, što je naročito značajno kod određenih vrsta proizvoda čije je oglašavanje strože regulisano – npr. duvanski proizvodi, lekovi, medicinska sredstva i igre na sreću. U dosadašnjoj praksi dešavalo se da trgovci ne poštuju uvek sve propise, te pribegavaju nezakonitim i neetičkim postupanjima. Šta država, društvo, mediji i pojedinačni potrošači mogu učiniti kako bi se zaštitili od takvih postupanja? Koja tela nadziru poštovanje propisa, kakva je njihova uloga i koje su moguće kazne za nepoštovanje propisa? O ovim temama govoriće advokat Predrag Popović.

Predrag Popović je diplomirao na Pravnom fakultetu Univerziteta u Nišu, nakon čega je obavljao pripravnički staž u nekim od najistaknutijih advokatskih kancelarija u Nišu. U toku dosadašnje karijere imao je prilike da postupa u kompleksnim parničnim i krivičnim postupcima. Predrag je stručnjak u oblasti kompanijskog i poslovnog prava, te često sarađuje sa startup-ovima iz tehnoloških i inovativnih industrija. Kao posrednik u rešavanju sporova upisan u Registar posrednika pri Ministarstvu pravde Republike Srbije, poseduje bogato iskustvo u oblasti mirnog rešavanja sporova imovinskog, krivičnog i privrednog prava. Među prvima je upisan na Listu tela za vansudsko rešavanje potrošačkih sporova pri Ministarstvu unutrašnje i spoljne trgovine, te kao telo pomaže potrošačima i trgovcima da mirno reše svoje sporove. Prema stopi uspešnosti u rešavanju potrošačkih sporova rangiran je u top 3 u Srbiji.

Ne propustite MET Talks u sredu 6. decembra u 10:30h na Univerzitetu Metropolitan u Nišu u Kreativnom centru ili nam se pridružite putem Zoom platforme!

PRIJAVITE SE

Ime i prezime*