MET TALKS/ Kulturno nasleđe: od projektnog do strateškog finansiranja

25.12.2023.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan „MET Talks“ ugostićemo Estelu Radonjić Živkov zamenicu direktora Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture Beograd na temu Kulturno nasleđe: od projektnog do strateškog finansiranja, a moderator predavanja biće profesorka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan, Hristina Mikić.

Estela Radonjić Živkov, master etnologije i antropogije stekla je na Filozofskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu. Karijeru je gradila u oblasti vrednovanja i zaštite kulturnog nasleđa, naročito narodnog graditeljstva. Rukovodilac je mnogih projekata u ovoj oblasti, poput Atlasa narodnog graditeljstva, rehabilitacije “Suvače” u Kikindi, i mnogih drugih. Aktivno je uključena u oblikovanje politike zaštite kulturnog nasleđa, kroz učešće u mnogim radnim grupama Ministarstva kulture, poput Radne grupe za izradu zakona o kulturnom nasleđu, Radne grupe za digitalizaciju kulturnog nasleđa, Nacionalne komisije za Ljubljanski process II, radne grupe za PTA za revitalizaciju i zaštitu industrijskog nasleđa paraćinskog staklarstva, kao i stručnih udruženja poput Društva konzervatora Srbije,  ICOMOS i drugih.

Estela će na predavanju govoriti o finansiranju kulturnog nasleđa, optimizaciji troškova zaštite spomenika kulture, na koji način se ovi investicioni projekti realizuju, koji su rizici njihovog finansiranja i predstaviće nam primere iz prakse u kojima je učestvovao Republički zavod za zaštitu spomenika kulture, Beograd.

Ne propustite MET Talks u utorak 26. decembra, u 13:15h u učionici U1 na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, ili nam se pridružite putem ZOOM platforme!

PRIJAVITE SE

Ime i prezime*