MET TALKS/ Komunikacija u transmedijalnom svetu

22.11.2023.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan „MET Talks“ ugostićemo Juliju Marjanović Jovičić, književnicu i novinarku koja će govoriti na temu Komunikacija u transmedijalnom svetu, a moderator predavanja biće profesorka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan, Valentina Zlatanović Marković.

Julija Marjanović Jovičić je književnica i novinarka iz Beograda. Objavila je preko 170 publikacija (emicija i intervjua sa eminentnim ličnostima – piscima, psiholozima, slikarima, glumcima, lekarima, sportistima). Radila je kao novinarka na RTS-u i u nekoliko časopisa kao urednica, saradnica i lektorka (Večernje novosti, Književne novine, Bagdala, Zabavnik…), kao predavač i direktorka biblioteke. Diplomirala je na Filološkom Fakultetu u Beogradu, a sada je doktorand na Fakultetu za medije i komunikaciju iz oblasti transdisciplinarne studije savremenih medija i umetnosti (sa posebnim fokusom na bajke i animirani film).

Julija piše poeziju za decu i odrasle, a svojom idejom unela je novinu u književne tokove i predstavila poeziju na špilu karata spojivši igru i poeziju.

Ne propustite MET Talks, u četvrtak 23. novembra u 11:30h, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu u učionici U2.