MET TALKS / DIZAJN PLAKATA, UTICAJI, EKSPERIMENTALNI PRISTUPI I ŠIRA PRIMENA

19.12.2022.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan ,, MET Talks” u četvrtak, 22. decembra, od 13h u Kreativnom centru Univerziteta Metropolitan u Nišu, organizovaće se predavanje na temu „Dizajn plakata, uticaji, eksperimentalni pristupi i šira primena“ koje će održati grafički dizajner Ivan Mišić. Domaćin ovog panela biće profesorka Fakulteta digitalnih umetnosti Marija Radosavljević.

Ivan je diplomirao grafički dizajn na Filološko-umetničkom fakultetu u Kragujevcu, odsek za primenjenu umetnost, a nakon toga i završio master studije grafičkog dizajna na istom fakultetu u klasi profesora Slobodana Štetića.

Po završetku studija počinje da radi kao grafički dizajner/saradnik u više dizajn studija.  Dobitnik je preko trideset nagrada i priznanja.

Izlagao je na preko sto izložbi u zemlji i inostranstvu, pored ostalog i na grupnim žiriranim izložbama, bijenalima i trijenalima grafičkog dizajna u SAD, Rusiji, Belorusiji, Kini, Tajvanu, Južnoj Koreji, Francuskoj, Meksiku, Ukrajini, Poljskoj, Slovačkoj, Italiji, Mađarskoj, Jamajci, Turskoj, Moldaviji, Peruu, Grčkoj, Jermeniji, Kipru i na prostoru bivše Jugoslavije. Autor je deset samostalnih izložbi u Kragujevcu, Nišu, Novom Sadu, Prokuplju i Vranju, na kojima je predstavio radove iz oblasti dizajna plakata, ilustracije i grafike. Grafički je oblikovao više muzejskih

izložbi od nacionalnog značaja u saradnji sa institucijama kulture i umetnosti, kao i mnogobrojne knjige poezije, monografije i kataloge. Osnivač je ateljea za grafičke komunikacije u kulturi Ivan Mišić Studio.

Ne propustite MET Talks u četvrtak, 22. decembra, u 13h u Kreativnom centru Univerziteta Metropolitan u Nišu!

PRIJAVITE SE

Ime i prezime*