MET TALKS/ Čemu služi i kako se kreira strategija?

13.11.2023.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan „MET Talks“ ugostićemo Veru Lloyd Thomas, Business Strategy Consultant-a na temu Čemu služi i kako se kreira strategija?, a moderator predavanja biće profesorka Fakulteta za menadžment Univerziteta Metropolitan, Tatjana Mamula Nikolić.

Sigurno znate brendove Toto, Noblice, možda imate kreditnu karticu Masterata? Čitate knjige Kreativnog centra? Ili ste prošle nedelje videli vest o srpskoj rakiji Emperus koja se prodaje za više od 1000 EUR za 0,7L? Možda kupujete u Aroma ili City marketima? Čuli ste za prvi srpski blockchain token Finspotov Fin?

Vaš sledeći predavač ima veze sa ovim robnim markama, a i sa mnogim drugim internacionalnim i regionalnim brendovima.

Vera Lloyd-Thomas je jedan od četiri osnivača Internacionalne advertajzing asocijacije u Srbiji (IAA), uz Dragana Sakana, Ivu Laurenčića i Vladimira Čeha. Na poslednjoj godini studija napravila je svoj prvi brend – “Kreativni centar” a zatim i marketing strategiju za njega.

Kao startuper sa ekipom koja je napravila prvu kompaniju za mobilne telekomunikacije u regionu (Bel Pagette pejdžing), a onda radila kao konsultant u DHL-u, zatim u kompaniji Coca-Cola (Balkan region) bila zadužena za cola segment. Posle toga bavila se razvojem mreže BBDO na Balkanu, a potom i razvojem sopstvene firme Kreativa/ New Formula koju je prodala medjunarodnoj konsultantskoj kompaniji u oblasti digitalne transformacije – Alkemy. Tokom karijere radila je za gotovo sve industrije, a stotine projekata obuhvataju razvoj novih proizvoda, lokalne strategije za razvoj novih industrija (e-mobility),e-commerce entry strategije i platformske strategije.

Danas razvija svoj edtech i pomaže startapovima u zemlji i inostranstvu da razviju svoje proizvode i firme.

Upoznajte se framework-om Strategy Choice Cascade za razvoj strategije koju Vera koristi kad kreira strategije za velike internacionalne klijente, ali i za potpuno nove firme.

Ne propustite MET Talks, u utorak 14. novembra u 11:30h, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu u svečanoj sali