GOSTUJUĆE PREDAVANJE KOMPANIJE ASTER TEXTILE U KREATIVNOM CENTRU UM-A U NIŠU

23.12.2022.

U okviru projekta Univerziteta Metropolitan MET Talks u ponedeljak 26. decembra u 10:30h u Kreativnom centru Univerziteta Metropolitan u Nišu održaće se gostujuće predavanje na temu Multikulturalni menadžment i preduzetništvo u domenu internacionalnog poslovanja u Srbiji. Predavanje će održati Vesna Šuput, menadžer za razvoj sistema i poslovanja u kompaniji Aster Textile u Nišu. Moderator predavanja biće profesor Fakulteta za menadžment Srđan Milićević, u okviru predmeta Principi menadžmenta i Preduzetništvo.

Ukoliko želiš da se upoznaš sa radom u multinacionalnoj kompaniji razvojnim putem koji je firma prošla od preduzetničke inicijative do multinacionalne grupacije, pridruži nam se na ovom predavanju.

Razgovaraćemo o:

– razvojnom putu od preduzetničke ideje do multinacionalne grupacije

– značaju definisanja misije i vizije

– značaju definisanja stragetegije

– ulozi kvaliteta i standarda

– komunikaciji u multikulturalnom okruženju

– izazovima u multikulturalnom okruženju

– ulozi menadžera u definisanju organizacione kulture

– ulozi menadžera u motivaciji zaposlenih

Vesna Šuput je diplomirani filolog. Tokom svoje karijere usavršavala se u oblastima projektnog upravljanja, standardizacije i upravljanja sistemom kvaliteta, diplomatije i protokola, korporativne društvene odgovornosti i socijalne usklađenosti, uključujući i bezbednost i zdravlje na radu i radno pravo radeći u diplomatskim institucijama i Vladi Republike Srbije, a od 2016. godine zaposlena je kao menadžer za razvoj sistema i poslovanja u kompaniji Aster Textile u Nišu. Znanje i veštine je dodatno usavršavala na Fakultetu za projektni menadžment PM College i Business Akademiji.

Kompanija Aster Textile osnovana je 1993. godine u Istanbulu u Turskoj. Aster Textile su pokrenula dva brata koja su porodičnu firmu od 12-ro zaposlenih razvili u globalno prepoznatu multinacionalnu kompaniju. Aster Textile se bavi izradom gotovih odevnih predmeta za premijum brendove, pokrivajući ceo proizvodni proces – od ideje i dizajna, preko proizvodnje materijala do krojenja, šivenja i isporuke gotovog proizvoda na lokacije brendova. U sastav grupacije ulaze centrala u Istanbulu, pletiona i bojara u Turskoj, tri fabrike konfekcije u Turskoj, jedna fabrika konfekcije u Srbiji, kancelarija za dizajn i prodaju u Londonu itd. Grupacija danas zapošljava preko 2500 ljudi.

Ne propustite MET Talks u ponedeljak 26. decembra u 10:30h u Kreativnom centru Univerziteta Metropolitan u Nišu!

PRIJAVITE SE

Ime i prezime*