Četrnaesta međunarodna eLearning konferencija na Univerzitetu Metropolitan

12.09.2023.

Univerzitet Metropolitan vas poziva na četrnaestu međunarodnu „eLearning konferenciju“ (eLearning-2023 Conference) koja će se održati od 28. do 29. septembra 2023. godine na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, koja okuplja stručnjake iz oblasti učenja na daljinu. Konferencija ima zadatak da okupi stručnjake koji se bave proučavanjem učenja na daljinu sa ciljem razmene iskustava, predstavljanja novih dostignuća i diskutovanja o inovativnim metodama u ovoj oblasti. Svi zainteresovani imaće mogućnost da konferenciju prate u hibridnom obliku, uključujući prisustvo u prostorijama Univerziteta Metropolitan u Beogradu, ili putem online platforme.

Ovogodišnju međunarodnu konferenciju o e-učenju otvoriće veliki istraživači – profesor Francisco Jose GARCIA-PENALVO, sa Univerziteta u Salamanci i profesor Mohammed Sakr sa Univerziteta istočne Finske.

Koncept konferencije ima tri glavne teme: tehnički koncept, instrukcioni dizajn, pedagoški i psihološki aspekt eLearning-a.

Ovogodišnja „eLearning konferencija“ fokusirana je na sledeće teme:

• Learning Analytics
  • Big Data in Education
  • AI in education and training.

Takođe, dobrodošli su i radovi koji se fokusiraju na sve aspekte onlajn i kombinovanog učenja kao što su:

• Emerging technologies in education
  • Personalized learning environments
  • Learning networks
  • Gamification of learning
  • Experiential learning
  • Software architecture for learning environments
  • Optimization of learning and teaching processes
  • Learning environment design and development
  • Assessment approaches using new and emerging technologies
  • Quality assurance in eLearning
  • Online learning performance and behavior