Senior Design Director kompanije LEGO Satwik Saraswati na Univerzitetu Metropolitan

13.12.2022.

Ekskluzivno gostujuće predavanje Senior Design Director-a kompanije LEGO održaće se 19. decembra od 11h na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu za studente Fakulteta digitalnih umetnosti. Predavanje će biti zatvorenog tipa, ali svi zainteresovani biće u mogućnosti da prate isto putem livestream-a!

Moderatori ovog predavanja biće profesorka Fakulteta digitalnih umetnosti, Madlena Dašić i njena saradnica Una Stupar Jokić.

Satwik Saraswati ima jednu od najbogatijih biografija ove industrije i Univerzitet Metropolitan veoma je ponosan što ima priliku da ugosti ovako velikog i poznatog dizajnera! Satwik Saraswati trenutno je Senior Design Director kompanije Lego i tamo se bavi dizajnom LEGO potrošačkih proizvoda, LEGO izdavaštvom, saradnjom sa brendovima kao što su Adidas, IKEA, LEVIS i mnogi drugi i dizajnirao je sopstveni maloprodajni portfolio ekskluzivnih LEGO kocki.

Satwik Saraswati je tokom svoje karijere uglavnom radio saradnje brendova i voli da spaja dve različite tačke gledišta kroz dizajn. Neke od tih saradnji dok je radio u Adidasu su: Adidas by Porsche dizajn, Adidas by Stella McCartney, Adidas by Karlie Kloss, Adidas by Human race.

Za njega LEGO je najautentičniji glas u kreativnoj industriji. “Nestrukturiran, neciljno orijentisan čin igre star je koliko i čovečanstvo, ali inspiriše toliko toga što je novo i uzbudljivo.” Satwik duboko veruje u kreativne super moći da vizuelizuju (proizvod, ideje, vizije) i inspirišu promene. Za predavanje na Univerzitetu Metroplitan izdvojio je sledeće interaktivene teme:

• LEGO & Play – primeri jednostavnih kreativnih moći LEGO-a.
  • Kreativna saradnja
  • Pričanje priče kroz proizvod i dizajn

Ne propustite ovu priliku, koja se dešava jednom u životu i prijavite se za livestream putem sledećeg linka:

live.metropolitan.ac.rs