9. Metropolitan Fashion Day – „Diversity“

1.12.2023.

Specijalni modni događaj Metropolitan Fashion Day koji će se održati 9. decembra od 19h u Dorćol Platzu, je kreiran sa idejom da studenti Modnog dizajna na Fakultetu digitalnih umetnosti, Univerziteta Metropolitan, u okviru predmeta Modni marketing kod prof. dr Milice Slijepčević, praktično prođu kompletan proces organizacije jednog takvog događaja i steknu dragoceno iskustvo. Od analize okruženja, tržišta modnih događaja, interne i eksterne komunikacije, procesa izgradnje Metropolitan Fashion Day (MFD) kao brenda, uticaj na brend Univerzuiteta, i brojne druge aktivnosti i ove godine su dovele do realizacije jednog u nizu, od 8 do sada, uspešno realizovanih MFD.

Nova generacija studenata treće godine studijskog programa Modni dizajn, u klasi profesorki doc. mr Katarine Samardžić i doc. mr Lidije Jovanović, organizuju modnu reviju kao centralni događaj pod nazivom ’’Diversity’’ želeći da istaknu različitost stilova i svega što ih krasi, a opet ih upućuje jedne na druge i na izuzetno uspešnu saradnju. Učestvovaće i određeni broj studenata starijih generacija među kojima su Emilija Zdravković, Lena Antić i drugi.

U projektnom zadatku studenata uloge su podeljene u skladu sa potrebama projekta i afinitetima studenata jer motivacija je veoma važan faktor, posebno u timskom radu. Tim za realizaciju čine: Nina Bulatović – koordinator, Jana Stanišić – kreativni direktor, Tijana Račić- analiza tržišta, Milica Popović i Nina Vujaković- PR, Vanja Ranković- kreativno rešenje za noseći vizual, Marija Ostojić i Viktorija Milenković- interna komunikacija i Maja Subotić je zadužena za modele koji će poneti kreacije. Autorka projekta je prof. dr Milica Slijepčević.

Posebnu zahvalnost dugujemo Dorćol Platzu koji i ove godine daje besplatan prostor, pro bono modelima, frizerima, šminkerima, kolegama sa Univerziteta Metropolitan koji su tu uvek da pomognu kao i celom marketing timu Metropolitan koji nesebično podržava realizaciju 9. Metropolitan Fashion Day.

Vidimo se!