Uspešno održan još jedan Design never sleeps hakaton powered by Univerzitet Metropolitan & Guarana

23.03.2022.

Tokom vikenda uspešno je održan još jedan dizajnerski 24h hakaton za srednjoškolce na Univerzitetu Metropolitan – Design Never Sleeps, powered by Univerzitet Metropolitan & Guarana. Ovogodišnja tema takmičenja i veliki izazov za sve timove, koja je otkrivena na samom početku bila je – MOJA IDEALNA GUARANA LIMENKA! – redizajn Guarana Original limenke.

Ove godine se na hakaton prijavilo do sada najviše takmičara – preko 100. Oni su raspoređeni u 29 timova sa po dva do četiri člana. Priliku da svoj rad prezentuju pred žirijem dobilo je 10 najboljih timova.

Na samom početku takmičenja, timovi su imali priliku da kroz radionicu javnog nastupa pod nazivom „Kako prezentovati ideju“ nauče i čuju korisne savete od profesorke Fakulteta za menadžment, dr Tamare Vučenović, od koje su dobili smernice kako da savladaju potrebne veštine prezentovanja i nauče kako da nastupe pred stručnim žirijem u petominutnom izlaganju svojih ideja na finalu takmičenja. Takođe, održana je i radionica „Ilustracija“ i „Dizajn ambalaže“ koju su održali profesorka FDU-a, MA Madlena Dašić, zajedno sa asistentom FDU-a Petrom Cvetkovićem.

Takođe, svi timovi imali su podršku mentora sa FDU-a, tokom celog takmičenja, koji su bili tu da im razjasne sve nedoumice i pomognu prilikom izrade svih segmenata idejnih rešenja.

Žiri je na osnovu prikazanih kreativnih rešenja imao zadatak, da izabere najboljih 10 timova, a nakon toga i prva tri mesta koja će osvojiti vredne nagrade UM-a i Guarane. U sastavu stručnog žirija na Univerzitetu Metropolitan bili su: Marijana Pantović, kao počasni član žirija i brend menadžer Guarane i profesor Boris Kuzmanović, profesorka Marija Radosavljević i profesor Predrag Stamenković sa Fakulteta digitalnih umetnosti.

Prvo mesto i vrednu nagradu od po 1.000€ za prvu godinu studija na Fakultetu digitalnih umetnosti kao i specijalnu Guarana nagradu osvojili su – Strahinja Redžić, Aleksa Miljenović i Mateja Sibinović.

Drugo mesto i nagradu od 500€ za prvu godinu studija na Fakultetu digitalnih umetnosti kao i specijalnu Guarana nagradu osvojili su – Aleksandar Jovanović, Matija Božović i Ognjen Nikolić.

Treće mesto i nagradu od 500€ za prvu godinu studija na Fakultetu digitalnih umetnosti kao i specijalnu Guarana nagradu osvojili su – Matija Ignjatović, Pero Arsenijević, Uroš Dmitrović i Miloš Jovanović.

Zahvaljujemo se svim takmičarima, kao i timu Univerziteta Metropolitan, studentima-mentorima i profesorima, bez kojih realizacija ovog takmičenja ne bi bila ovoliko uspešna.

Posebno se zahvaljujemo kompaniji Knjaz Miloš, našem dugogodišnjem partneru, koja nam pruža podršku i inspiraciju sve ove godine! Hvala na donaciji Guarana, Aqua Viva-a i Tube sokova!

Čestitamo pobedničkim timovima i želimo im mnogo uspeha u dizajnerskoj karijeri koja ih sigurno čeka!