USPEŠNA SARADNJA UNIVERZITETA METROPOLITAN I UNIVERZITETA SV. KIRILO I METODIJE IZ SKOPLJA PO OSNOVU ERASMUS+ PROJEKATA MOBILNOSTI NASTAVNIKA I STUDENATA

27.05.2022.

Projekat Erasmus + KA103 (referentni broj projekta: 2019-1-RS01-KA103-000746) mobilnosti nastavnog osoblja, razmena studenata i studentske prakse uspešno je realizovan saradnjom Fakulteta digitalnih umetnosti i Instituta za etnologiju i antropologiju Univerziteta Sveti Kirilo i Metodije u Skoplju, Republika Severna Makedonija. U okviru projekta realizovane su aktivnosti treninga za nastavno osoblje, predavanja naših profesora i studentska virtuelna praksa studijskog programa: grafički dizajn.

Rukovodilac ovog projekta prof. dr Svetlana Smolčić Makuljević, dekan FDU i mr Marija Radosavljević upoznale su studente i profesore Instituta za etnologiju i antropologiju sa sistemom elektronskog učenja i platformom LAMS Univerziteta Metropolitan. Profesorke su održale predavanja iz polja istorije umetnosti i grafičkog dizajna i upoznale prisutne sa savremenim principima i novim metodama nastave studijskih programa Fakulteta digitalnih umetnosti.

Studentkinje Nina Milutinović, Natalija Stojković i Anđela Stanković su pod budnim okom supervizora prof. dr Ljupčeta Ristovskog i u stalnoj komunikaciji sa profesorkom Marijom Radosavljević uspešno obavile dvomesečnu praksu, tako što su istraživale, dizajnirale i kreirale novi logo i portfolio Instituta za etnologiju i antropologiju Univerzitetu u Skoplju. Budući da je izabrani logo ispunio sva očekivanja domaćina logo se već sada nalazi na zvaničnoj FB stranici Instituta: https://www.facebook.com/IEA.mk/posts/473257647928681

Ovom prilikom izražavamo zahvalnost našim domaćinima prof. Ljupčetu Ristovskom i Institutu za etnologiju i antropologiju Univerziteta Sveti Kirilo i Metodije u Skoplju i nadamo se daljem nastavku medjunarodne saradnje.

Projekat mobilnosti u potpunosti je u skladu sa misijom i ciljevima Univerziteta Metropolitan, koji podrazumevaju internacionalizaciju i uzajamne transfere znanja sa inostranim partnerima.

O projektu Erasmus + KA103 i iskustvima naših profesora i studenata moći ćete da čujete više prilikom njihovog gostovanja u emisiji TV Zona plus u sredu, 1. 6. 2022.