Interaktivna postavka „Stellar“ oduševila i najmlađe posetioce Festivala nauke

3.12.2018.

Završen je još jedan Festival nauke sa temom „Zemlja budućnosti“, gde se Univerzitet Metropolitan predstavio sa interaktivnom postavkom „Stellar“ koju su napravili studenti Fakulteta digitalnih umetnosti uz mentorstvo svojih profesora.

„Stellar“ predstavlja gejmifikovano iskustvo istraživanja okolnih zvezda i nebeskih tela u okolini planete Zemlje. Posetioci su imali priliku da se nađu u ulozi istraživača i analitičara novih materijala koji mogu da predstavljaju zamenu za destruktivne ili nove izvore obnovljivih resursa. Takođe su mogli da otkriju pet elemenata koji će im ukazati na novi izvor energije, kroz istraživanje digitalno osmišljenih i ilustrovanih okruženja.

Univerzitet Metropolitan je bio u „chill zoni“ gde su naši krativni studenti zainteresovali i najmlađe posetioce Festivala nauke sa interaktivnom postavkom „Stellar“ i digitalnom idejom kako će svemir izgledati za 1000 godina.