10 ½ Decenija dizajna na Univerzitetu Metropolitan, naziv je izložbe koja će biti otvorena 09. marta sa početkom od 20:30h, u ustanovi kulture „Parobrod”. Izložbom se proslavlja jubilej desetogodišnjeg akademskog, pedagoškog i profesionalnog rada dve profesorke sa Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan – Nede Todorović, grafičke dizajnerke i Svetlane Smolčić Makuljević, istoričarke umetnosti.

Izložbu će činiti radovi nastali tokom prethodnih godina na predmetima koje predaju ove dve profesorke: Vizuelni identitet, Tipografija, Pismo, Istorija dizajna i Istorija umetnosti. Izlažu se dela nastala u štampanim i interaktivnim medijima. Poseban deo izložbe posvećen je preispitivanju sopstvenog identiteta, kroz kulturu selfija, savremenog fenomena vizuelne kulture, kojim se sopstvo prikazuje kao (ne)emocionalni objekat. Biće prikazani studentski radovi vezani za vizuelni identitet, kao i oni koji preispituju ulogu emocija u (auto)portretima.

Izložba 10 ½ Decenija dizajna na Univerzitetu Metropolitan, biće otvorena do 13. marta 2018. godine u „Parobrodu” i ulaz je slobodan za sve posetioce i ljubitelje umetnosti.