Prvo mesto na Svetskom Microsoft takmičenju „Women’s Athletics App Challenge“ dodeljeno je Jeleni Marini Bradarić, studentkinji Fakulteta informacionih tehnologija

30.04.2014.

Recite nam nešto o sebi, gde ste rođeni, gde ste odrаsli?
Rođena sam i odrasla u Beogradu, okružena ljubavlju i pažnjom. Tokom osnovne škole i gimnazije imala sam različite hobije, od kojih bih izdvojila fotografiju i film.

Zašto se upisali studije na Univerzitetu Metropolitan?

Nakon završene XIV beogradske gimnazije, upisala sam Računarski fakultet, na kojem sam završila prvu godinu studija. I pored odličnih ocena, bila sam nezadovoljna njihovim načinom rada, a kod Univerziteta Metropolitan me je privukao moto „Student u centru pažnje“, rad u malim grupama i posvećenost profesora, zbog čega sam i upisala drugu godinu na Univerzitetu Metropolitan. Vreme je pokazalo da je moja odluka bila ispravna.

Kakve su vaše aktivnosti na profesionalnom planu?

Nakon osvojene prestižne nagrade na Microsoft-ovom takmičenju, za aplikaciju „Playground“, devojke iz tima i ja smo započele njen dalji razvoj kako bi se plasirala na tržište.

Da li su Vam studije pomogle u napredovanju u Vašem poslu? (Da li su vam studije pomogle u napredovanju na profesionalnom planu?)
Naravno, fakultet je doprineo mom profesionalnom usavršavanju, kako u struci, tako i u odnosu sa ljudima i radu u timu, koje smatram veštinama neophodnim za uspešno obavljanje posla.

Koji su Vaši najveći uspesi?
Moj najveći uspeh do sada je osvajanje I nagrade na Microsoft-ovom takmičenju – Women’s Athletics App Challenge, koje mi je potvrdilo da sam izabrala pravo zanimanje za sebe, što smatram još jednim svojim uspehom.

Kаko orgаnizujete svoje vreme, s obzirom na posao, studije, društveni život..?

Upravo Univerzitet Metropolitan omogućava da sa dobrom organizacijom imam vremena i za studije i za društveni život, obzirom da još uvek nisam stalno zaposlena.

Šta je bitno za uspešnu poslovnu karijeru, koje su to osobine?

Za uspešnu poslovnu karijeru je potrebna disciplina, dobra organizacija i rad.

Koji su planovi i smernice za budući period?
U budućem periodu planiram da pored uspešno završene godine, imam tokom leta stručno usavršavanje.

Gde vidite sebe zа 5 – 10 godina?
Vidim sebe ostvarenu u ovom poslu koji me ispunjava, ali još uvek ima više oblasti koje me interesuju podjednako.