Uspeh Ivane Vorguce, studentkinje Modnog dizajna, na Mercedes-Benz Fashion Week-u u Budimpešti

3.11.2016.

Krajem oktobra u Budimpešti održan je četvrti po redu Mercedes-Benz Fashion Week Centralne Evrope (MBFWCE) sa ciljem da se publici predstave najtalentovaniji mladi dizajneri iz Mađarske, Češke, Slovačke, Poljske, Srbije i Hrvatske. Jedna od najvećih prednosti ove manifestacije je sponzorstvo Mercedes-Benza koji privlači pažnju međunarodnih stručnjaka, čije prisustvo bi zauzvrat omogućilo promociju mladih dizajnera i aktivnu saradnju sa zemljama regiona.

Jedna od učesnica MBFWCE-a bila je i talentovana studentkinja Modnog dizajna, Ivana Vorguca, koja je tom prilikom prestavila svoju mini kolekciju za jesen/zimu pod nazivom „Turn on your consciousness“.

Kombinujući tradicionalni ručni rad i nove tehnologije (digitalnu štampu), mlada dizajnerka želela je da prikaže balans između tradicije i novog doba i na taj način da primer kako se kroz ovaj vid umetnosti može podići svest o zaštiti životne sredine i reciklaži.

Kolekcija predstavlja 5 žena kao simbol tradicije modernog doba kroz koje je prikazana simbioza prošlosti i budućnosti u sadašnjosti. Geometrijske linije, kao glavna forma kolekcije, su u kontrastu sa mekim tradicionalnim linijama u bojama koje nas okružuju, a koje su u tonu sa trendovima za narednu sezonu.

O samom snimanju editorijala za kolekciju „Turn on your conscionsness“, Ivana Vorguca je izjavila: „Realizacija celog projekta protkana je ljubavlju. Svi ljudi koji su učestvovali u realizaciji su pre svega meni jako dragi ljudi. Smatram da je ljubav najbitnija i da kao takva sa sobom nosi i donosi rezultate. Moram priznati, da iako sam na samom početku karijere i još uvek studiram, igrala sam na sigurno- sa ljudima koji mi prijaju. Ni jednog momenta nisam posumnjala u ekipu ljudi sa kojom sam radila, pa verujem da je uspeh koji je usledio proistekao upravo iz te nepogrešive odluke. U okviru snimanja editorijala posebno bih izdvojila Ikoniju Zdravković, Mariju Milanović, Sandru Šumarac i Jovanu Branić. Fotografiju potpisuje mlada i veoma talentovana fotografkinja Zlatana Kućanski.“

Čestitamo Ivani na velikom međunarodnom uspehu sa željom da i dalje nastavi da predstavlja Univerzitet Metropolitan na ovakvim međunarodnim manifestacijama.