Produžene prijave za Metropolitan IT gimnaziju

18.05.2018.

Zbog velikog interesovanja učenika, prijava za polaganje prijemnog ispita za specijalizovano odeljenje za informatiku i računarstvo (IT), u okviru Metropolitan IT gimnazije u Nišu je produženo do ponedeljka 21. maja 2018. godine.

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, je donelo odluku da produži rok za prijavu za upis u gimnazijska IT odeljenja, po istoj proceduri. Zainteresovani učenici se mogu prijaviti do ponedeljka 21. maja, od 09h do 14h u gimnazijama koje će imati specijalizovana IT odeljenja.

Na prijemnom ispitu, koji je zakazan za 03. jun 2018. godine, polagaće se zadaci iz matematike srednjeg i naprednog nivoa, dok se za pripremu koriste zbirke za polaganje završnog ispita.
Do sada se za polaganje prijemnog ispita za gimnazijska IT odeljenja naredne školske godine prijavilo 2.537 učenika, što čini približno 4% ukupnog broja učenika koji će upisati srednje škole.
 Broj prijavljenih uvećan je skoro pet puta u odnosu na prošlu godinu, kada se prijavilo 556 đaka – http://www.mpn.gov.rs/produzen-rok-za-prijavu-ucenika-u-it-odeljenja/.

Učenici koji završe srednje četvorogodišnje obrazovanje u okviru Metropolitan IT gimnazije, steći će sva neophodna znanja i veštine koja će im otvoriti vrata IT industrije. Biće i odlično pripremljeni za nastavak školovanja na nekom od fakulteta ili viših škola IT usmerenja, kao i mogućnost upisa na Univerzitet Metropolitan bez polaganja prijemnog ispita. Pored toga budući srednjoškolci će dobiti i široko gimnazijsko znanje koje im omogućava da ukoliko žele nastave svoje školovanje u nekom potpuno drugom pravcu, kako u Srbiji, tako i inostranstvu.