Univerzitet Metropolitan, kao društveno odgovorna institucija, u cilju borbe protiv nerazvijenosti u godini finansijske krize, uz podršku Ministarstva Prosvete Republike Srbije, budućim studentima koji žive u nerazvijenim opštinama, pruža mogućnost da uz umanjenje školarina od 50%, studiraju u svom gradu, korišćenjem tehnologije učenja preko Interneta (eLearning).

Univerzitet Metropolitan od 2010. godine organizuje ovakve i slične akcije, kako bi pomogao mladim ljudima da odrede svoju budućnost. Prethodnih godina pomagali smo mladima iz 25 najnerazvijenijih opština u Srbiji, međutim ove godine smo odlučili da pomognemo budućim studentima iz 40 najnerazvijenijih opština.

Budućim studentima su dostupni sledeći studijski programi:

• Informacione tehnologije
  • Softversko inženjerstvo
  • Računarske igre
  • Informacioni sistemi
  • Inženjerski i operacioni menadžment
  • Biznis i marketing
  • Menadžment u sportu
  • Grafički dizajn
  • Dizajn interaktivnih medija
  • Modni dizajn

Umanjenje školarine od 50%, uz mogućnost plaćanja na više rata, važi za studiranje na osnovnim akademskim studijama i to za studente iz sledećih opština:

Babušnica, Bela Palanka, Blace, Bojnik, Bosilegrad, Bujanovac, Varvarin, Vladičin Han, Vlasotince, Gadžin Han, Golubac, Doljevac, Žabari, Žagubica, Žitište, Žitorađa, Knić, Krupanj, Kuršumlija, Kučevo, Lebane, Ljubovija, Mali Zvornik, Malo Crniće, Medveđa, Merošina, Mionica, Nova Crnja, Osečina, Plandište, Preševo, Prijepolje, Ražanj, Rača, Rekovac, Svrljig, Sjenica, Trgovište, Tutin, Crna Trava.