Zapošljavanje mladih sa hendikepom u procesu prelaska iz visokog obrazovanja na tržište rada – okrugli sto na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu

10.05.2017.

Na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu održaće se okrugli sto na temu „Zapošljavanje mladih sa hendikepom u procesu prelaska iz visokog obrazovanja na tržište rada“, u četvrtak 11. maja 2017. godine, u svečanoj sali sa početkom od 15h.

Univerzitet Metropolitan je jedan od partnera na projektu „Trans2Work” koji se realizuje u okviru Programa ERASMUS + Evropske komisije. Projektni konzorcijum se sastoji od 23 partnera iz EU, Srbije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Svrha projekta je da olakša i unapredi proces prelaska studenata sa hendikepom sa visokoškolskih ustanova na posao u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini.

Ideja organizovanja okruglog stola je da se poslodavcima i visokoškolskim ustanovama približe očekivani rezultati projekta i benefiti za mlade sa hendikepom koji treba da budu stvoreni kroz projekat, kao i o sličnostima i razlikama problema sa kojima se u procesu zapošljavanja susreću mladi sa hendikepom i mladi iz opšte populacije u Srbiji.

U nastavku možete pogledati agendu >>

ZAPOŠLJAVANJE MLADIH SA HENDIKEPOM U PROCESU PRELASKA IZ VISOKOG OBRAZOVANJA NA TRŽIŠTE RADA

OKRUGLI STO – 11. 05. 2017. u 15h

(Uvodna reč)