Vratite se u detinjstvo uz ilustracije Aleksandra Zolotića – gostujuće predavanje na Univerzitetu Metropolitan

5.04.2017.

Zadovoljstvo nam je da vas pozovemo na kreativno predavanje ilustratora Aleksandra Zolotića, koje će vas bar na kratko vratiti u detinjstvo i svet mašte kroz divno ilustrovane radove.

Predavanje će se održati u četvrtak 6. aprila 2017. godine, sa početkom od 18h u učionici RU1 u okviru predmeta Ilustracija, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu.

Aleksandar Zolotić je mladi umetnik, koji je od ranog detinjstva znao da iskoristi svoju maštu, prenese neverovatan crtež na papir i od obične svakodnevnice napravi posebne trenutke. Njegova vizuelna misao je nastala od animiranih filmova i video igrica, zbog toga knjige bez ilustracije smatra dosadnim, a sada ima priliku da ih svojim talentom i maštom učini lepšim. Diplomirao je na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, na smeru za islustraciju i animaciju. Raznovrsnost i fleksibilnost njegovog stila mu je dala šansu da radi na knjigama, stripovima i video igricama. Nisu mu nepoznate ni nagrade za najbolje ilustracije, koje je osvajao i koje su mu dale još veći vetar u leđa da nastavi sa svojim radom i iskoristi talenat kako bi ulepšao nečiji dan i život sa maštovitim crtežima. Portfolio mu je raznovrstan, radio je kako za naše izdavače, tako i za inostrane – Prijatelji dece Srbije, Kreativni centar, Laguna, Pčelica, Benchmark education, Parragon books, Daylight publishing, Storytime magazine i Capstone.

Sigurni smo da ćete uživati u predavanju, šarolikom svetu crteža i videti zašto se Aleksandrove ilustracije nalaze na Bright children’s illustration.