USPEŠAN POČETAK TAKMIČENJA „MET MOBILE CHALLENGE“

18.02.2017.

U prostorijama Univerziteta Metropolitan uspešno je završen prvi dan takmičenja iz oblasti informacionih tehnologija Met Mobile Challenge namenjen srednjoškolcima. Time su učenici koji se takmiče u Beogradu već krenuli u realizaciju svojih ideja, dok je za učenike iz niškog regiona rok za prijavu produžen do 23 februara.

Na otvaranju takmičenja učenike je pozdravio i rektor Univerziteta Metropolitan prof. dr Dragan Domazet, koji im je uz reči dobrodošlice poželeo mnogo sreće i mnogo dobrih ideja na takmičenju. Tokom prvog dana takmičari su i definitivno formirali timove i upoznali se sa Microsoft alatima i platformama koje će biti korišćene. Svakom timu dodeljeni su i mentori, studenti Fakulteta informacionih tehnologija, Univerziteta Metropolitan koji će timove voditi i usmeravati kroz čitav tok takmičenja i pomoći im u prezentaciji ideja.

Podsećamo da je finale zakazano za 04. mart u Beogradu i 11. mart u Nišu, a svi članovi pobedničkih timova biće nagrađeni vaučerom u vrednosti od 1.000 € za školarinu za prvu godinu studija na Fakultetu informacionih tehnologija. Drugoplasirani tim dobija popust od 20%, a trećeplasirani 10% na školarine za prvu godinu studija. Specijalne nagrade pripremili su i partneri, a takmičenje se realizuje uz podršku kompanije Microsoft Srbija.