USPEŠAN POČETAK TAKMIČENJA „MET MOBILE CHALLENGE“  U NIŠU

USPEŠAN POČETAK TAKMIČENJA „MET MOBILE CHALLENGE“ U NIŠU

27.02.2017.

U prostorijama Univerziteta Metropolitan u Nišu uspešno je završen prvi dan takmičenja iz oblasti informacionih tehnologija Met Mobile Challenge namenjen srednjoškolcima.

Generalni menadžer Univerziteta Metroplitan, centra u Nišu, mr Goran Stamenović svečano je otvorio takmičenje i uz reči dobrodošlice poželeo je takmičarima mnogo sreće i puno dobrih ideja.

Tokom prvog dana takmičari su i definitivno formirali timove i upoznali se sa Microsoft alatima i platformama koje će biti korišćene. Svakom timu dodeljeni su i mentori, studenti Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metropolitan koji će timove voditi i usmeravati kroz čitav tok takmičenja i pomoći im u prezentaciji ideja.

Podsećamo da je finale zakazano 11. mart u Nišu, a svi članovi pobedničkih timova biće nagrađeni vaučerom u vrednosti od 1.000 € za školarinu za prvu godinu studija na Fakultetu informacionih tehnologija. Drugoplasirani tim dobija popust od 20%, a trećeplasirani 10% na školarine za prvu godinu studija. Specijalne nagrade pripremili su i partneri, a takmičenje se realizuje uz podršku kompanije Microsoft Srbija.