Upoznajte novog dekana Fakulteta za menadžment – dr Anu B. Bovan

10.12.2015.

Dr Ana B. Bovan je profesor pregovaranja i lobiranja i od 01. novembra dekan Fakulteta za menadžment. Njeni istraživački interesi kao i dugogodišnji rad u privredi u zemlji i inostranstvu leže u domenu strateškog menadžmenta i strateške komunikacije, vršenja uticaja i ekonomske diplomatije. Naime, ona istražuje napredne metode, tehnike i inovativne tehnologije koje se koriste u savremenom upravljanju procesima i odnosima, sa naglaskom na razumevanju metoda koji mogu da doprinose razvoju konkuretnosti kompanija i posebno, država. Ovo polje istraživanja predstavlja uzbudljivu i praktičnu oblast studija, jer učesnici u privredno-političkoj areni u zemlji, u bilateralnim ekonomskim odnosima, kao i u odnosu prema EU imaju sve veću potrebu za sofisticiranim  pozicioniranjem i maksimalizacijom upotrebe komparativnih prednosti.

Osim akademske karijere Ana Bovan je dugogodišnji konsultant, vlasnik nekoliko kompanija, aktivan član više upravnih odbora i civilnih organizacija u Beogradu i Briselu. Svoje poslovno iskustvo sticala je odmah nakon završene gimnazije u Dover Heights Girls High School u Sidneju, Australija, uporedo pohađajući University of New South Wales. Nakon sticanja diplome Pravnog fakulteta u Beogradu, nastavlja svoj poslovni razvoj radeći u Srbiji, Holandiji, Nemačkoj, Engleskoj i Belgiji, pokrivajući i zemlje regiona. Magistraturu i doktorat brani na Alfa Univerzitetu u oblasti ekonomske diplomatije. Na Fakultetu aktivno primenjuje svoja znanja iz prakse i unosi dinamiku i novine u rad i život Fakulteta, posebno se posvećujući radu sa studentima.

Ana Bovan drži predavanja u zemlji i inostranstvu i piše i na temu lobiranja u oblasti klimatskih promena, energetske efikasnosti i zelene energije.