Upišite Univerzitet Metropolitan bez polaganja prijemnog ispita

13.09.2016.

Univerzitet Metropolitan otvorio je direktan upis do 30. septembra 2016. godine. Svi kandidati koji su polagali prijemni ispit na drugoj visokoškolskoj ustanovi a, koji je sličan prijemnom ispitu Univerziteta Metropolitan, oslobođeni su polaganja prijemnog ispita.

Univerzitet Metropolitan smatra da prva godina studija treba da bude prilika da student pokaže da li je sposoban da uspešno studira na izabranom studijskom programu. Prijemni ispit, s druge strane, ima nedostatak jer odražava znanje koje je student pokazao  samo u trenutku polaganja. On može u tom trenutku da bude dekoncentrisan, ili pod tremom i dr. Svaki student treba da ima priliku da u toku cele prve godine pokaže svoje sposobnosti i spremnost za studije na izabranom studijskom programu. To je praksa i u mnogim zemljama, gde je lako upisati prvu godinu, a teže upisati drugu.

Za nas je dovoljno da obavimo razgovor sa kandidatom, da saznamo šta je polagao i koliko je poena na ispitu postigao. Međutim, mogućnost oslobađanja ovih kandidata od prijemnog ispita važi samo ako se upišu na studije na Univerzitetu Metropolitan najkasnije do 30. septembra 2016. godine.

Prijavite se OVDE i od naših Marketing menadžera saznajte sve što Vas zanima o željenim studijskim programima.

Upis se može realizovati bilo kog radnog dana od 09h do 17h u službi marketinga, uz dostavu sledeće dokumentacije:

• Kopija lične karte
  • Dve identične fotografije formata 3.5 x 4.5 cm
  • Izvod iz matične knjige rođenih (može i starije od šest meseci) – overena kopija ili original
  • Dokaz o uplati 1000 dinara (indeks)
  • Dоkаz о uplаti prve rate školarine
  • Originali ili overene kopije svedočanstava završene četvorogodišnje srednje škole
  • Original ili overena kopija diplome o položenom završnom, odnosno maturskom ispitu
  • Dokaz o polaganju prijemnog ispita na drugoj visokoškolskoj ustanovi

Napomena: Uplate za indeks i školarinu se vrše u bilo kojoj banci ili pošti i to u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu Narodne banke Srbije na dan uplate. Na ovom LINKU možete videti primer uplatnice.

Pozivamo kandidate da što ranije obave upis kako bi obezbedili svoje mesto na Univerzitetu Metropolitan.