Univerzitet Metropolitan na jedanaestom Festivalu nauke

22.11.2017.

Fakultet digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan predstavlja multi-medijalnu postavku pod nazivom „Put kroz svemir” na jedanaestom Festivalu nauke, koji se održava u Beogradu (Beogradski sajam) od 14. do 17. decembra 2017. godine.

Maštovito shvatanje teme studenata FDU-a – „Put kroz svemir“, kao predstavnika najmlađe generacije kreativnih umova na temu svemira i gde se svi putevi i tokovi odvijaju u njemu. Interaktivna postavka predstavlja prostornu instalaciju koja oslikava drugačije segmente prikaznog shvatanja života u svemiru i šta on podrazumeva.

Od odevanja koji se bavi i tehničkim i estetskim faktorima, do same interakcije čoveka i fizičkih dispozicija svemira, do svakodnevnih aktivacija u svemiru i sve to u vidu multifunkcionalnih instalacija u formatu video igara, fizičkih modela, mapiranja projekcija, VR uređaja i štampanih medija.

Budite i vi deo kreativne postavke Put kroz svemir“ na jedanaestom Festivalu nauke!