Univerzitet Metropolitan još jednom podržao regionalno takmičenje „Dostignuća mladih”

23.11.2017.

„Dostignuća mladih“ – regionalno takmičenje srednjoškolaca u preduzetničkim veštinama, održano je 22. novembra 2017. godine u Novom Sadu, gde je učestvovalo 110 učenika iz 24 srednje škole iz svih delova Vojovdine. Zadatak timova je bio da u roku od šest sati osmisle biznis plan kao odgovor na izazov koji im postavlja domaćin takmičenja, a u ovom slučaju naziv teme je bio Fast food”.

Timovi sastavljeni od učenika iz različitih srednjih škola, osmišljavali su rešenja za probleme koji su im bili postavljeni i uz pomoć mentora iz UniCredit Bank Srbije i Univerziteta Metropolitan kreirali biznis planove koji su na kraju dana prezentovali članovima žirija.

Prvo mesto osvojio je tim pod rednim brojem 8, koji je uradio projekat pod nazivom „Brza stotka”, a čija je mentorka bila Andrea Vukomanov, marketing menadžer Univerziteta Metropolitan. Čalnovi timova su bili Aleksa Nišavić iz Računarske gimnazije „Smart” u Novom Sadu, Milan Stojšić iz Srednje škole „Dr Đorđe Natošević” u Inđiji, Bogdan Bolesnikov iz Hemijsko-medicinske škole u Vršcu, Violeta Šuštum iz Saobraćajne škola „Pinki” u Novom Sadu i Anđela Dobraš iz Medicinske škole „Draginja Nikšić” iz Sremske Mitrovice.

Drugo mesto osvojio je tim broj 2, dok je treće mesto pripalo timu broj 24, čiji je mentor bio Andrija Bakoč predsednik parlamenta studenata i stipendista Univerziteta Metropolitan.

Članovi tri prvoplasirana tima obezbedili su mesto u Nacionalnom finalu „Dostignuća mladih“, koje će biti održano od 20. do 21. februara 2018. godine. Pobednici finala učestvovaće na „Poslovnom izazovu“ zapadnog Balkana koje će se održati u Sarajevu, od 21. do 23. aprila 2018. godine, gde će učestvovati srednjoškolci iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

Takmičenje realizuje organizacija „Dostignuća mladih“ u Srbiji, a finansira Ministarstvo omladine i sporta, Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID), UniCredit Bank Srbije i Univerzitet Metropolitan.