Univerzitet Metropolitan iz Niša na Best Week-u

18.05.2017.

U Nišu je po peti put održan Best Week u zgradi Kancelarije za mlade i Univerzitetskoj biblioteci „Nikola Tesla“. Svake godine se određuju teme predavanja koje bi učesnike zanimale i podstakle na lično i profesionalno usavršavanje. Ove godine je i Univerzitet Metropolitan iz Niša imao svoje predstavnike na ovom događaju.

Best grupa Niš, deo je Udruženja studenata tehnike Evrope – „Board of European Students of Technology“ i predstavlja neprofitnu, apolitičnu studentsku organizaciju sačinjenu i vođenu isključivo od strane studenata. Best kao najveća evropska organizacija ovakvog tipa, okuplja prvenstveno studente tehnike, ali i studente ostalih prirodnih i društvenih nauka i pruža im mnogobrojne mogućnosti počevši od neformalnog obrazovanja, preko stručnog usavršavanja do mogućnosti za putovanja širom Evrope.

Ivan Mančić profesor sa Univerziteta Metropolitan u Nišu, održao je predavanje iz web dizajna na Best Week-u, gde su bili prisutni kako srednjoškolci tako i studenti iz Niša.

Predavanja su bila interaktivna i prilagođena učesnicima koji nikada nisu bili u prilici da prave sajtove i nisu imali dodirnih tačaka sa web dizajnom. Takođe je bilo i par učesnika koji su već počeli da rade na izradi sajtova, tako da su njima date približnije smernice i dodatni saveti.

U prezentaciji koja je predstavljena, profesor Ivan Mančić je koristio primere studenata sa UM-a, tako da su prisutni mogli da vide kako izgleda razvojni put studenta koji slušaju predmet web dizajn na Univerzitetu Metropolitan. Za kraj su učesnici mogli da vide i završne radove i koliko brzo može da se napreduje u izradi istih.