Univerzitet Metropolitan dodelio stipendije pobednicima RCT u gradskoj opštini Voždovac

19.06.2015.

Tradicionalno, i ove godine Univerzitet Metropolitan je u saradnji sa Regionalnim centrom za talente Beograd II bio prisutan na svečanoj dodeli diploma koje su uručene pobednicima republičkih takmičenja po naučnim oblastima, kao i istraživačnih radova, mladih talenata Srbije. Na spomenutim takmičenjima je učestvovalo ukupno 472 učenika sa terirorije Republike Srbije i to su učenici 7. i 8. razreda osnovnih, kao i učenici svih razreda srednjih škola. Univerzitet Metropolitan je redovni učesnik na ovom svečanom događaju i to sa ciljem da podrži sve malde i talentovane učenike. Naime, tom prilikom Metropolitan univerzitet dodeljuje stipendiju za sve četiri godine osnovnih akademskih studija na Fakultetu informacionih tehnologija, za osvojena prva tri mesta na republičkim takičenjima, iz oblasti informatike i matematike. Stipendije Univerziteta Metropolitan je uručio redovan profesor Fakulteta informacionih tehnologija dr Slobodan Jovanović.

Pomenuta svečana dodela, održana je u utorak 16. juna 2015. godine, sa početkom u 13:00h, u oragnizaciji Regionalnog centra za talente Beograd II i Gradske opštine Voždovac.

Svečanu dodelu diploma otvorio je Nikola Srzentić, rukovodilac Regionalnog centra za talente Beograd II, a ispred Gradske opštine Voždovac sve prisutne je pozdravio savetnik predsednika opštine Vuk Mirčetić. Na svečanoj dodeli diploma ukupno je dodeljeno 99 diploma iz oblasti istraživačkih radova, dok je za uspehe na takmičenjima dodeljeno 120 diploma.