U okviru projekta “Unapredi svoja znanja” Univerzitet Metropolitan organizuje besplatne profesionalne računarske kurseve

14.06.2016.

Nekada su se pod pismenošću podrazumevale samo veštine čitanja i pisanja, a danas je pojam pismenosti vrlo širok, obuhvata raznovrsne veštine i podstiče razvijanje različitih kompetencija. IT pismenost je danas gotovo neophodna, kako u poslovnom, tako i u privatnom životu.

U periodu od 17. maja do 02. juna 2016. godine, u Poslovno-obrazovnom centru Univerziteta Metropolitan, održan je besplatan računarski kurs „Unapredi svoja znanja“.

Kurs je obuhvatio osnove rada na računaru, korišćenje interneta, kao i osnovne i naprednije funkcije u okviru Microsoft Office paketa (MS Word, MS Excel, MS Power Point i MS Outlook), a pohađali su ga svi zainteresovani građani Niša.

Računarski kurs “Unapredi svoja znanja” samo je jedan u nizu projekata kojima Univerzitet Metropolitan,kao društveno odgovorna institucija, želi da utiče na povećanje društvene svesti o značaju IT pismenosti u smislu jednog od najvažnijih uslova za napredovanje na poslu ili pronalaženje istog.

U subotu, 11. juna, svim polaznicima kursa koji su položili završni test dodeljen je sertifikat Univerziteta Metropolitan, a utiske sa dodele možete videti na slikama ispod.