TRANSFER STUDIJE NA UNIVERZITETU METROPOLITAN

3.09.2014.

Kandidati koji su već upisani na neku drugu visokoškolsku ustanovu, a žele da nastave studije na višem nivou, pruža im se mogućnost da nastave svoje studije i unaprede svoja znanja. Dostupnost transfer studija, odnosno prelazak studenata sa drugih fakulteta, viših i visokih škola, na osnovne akademske ili master studije moguć je na Univerzitetu Metropolitan. Transfer studije su pogodne za sve one koji smatraju da im je potrebo naprednije znanje iz oblasti koju već studiraju ili iz neke srodne oblasti, a koja je dostupna na Univerzitetu Metropolitan.

Svako ko je zainteresovan za prelazak sa drugih visokoškolskih ustanova, prolazi kroz sledeća tri koraka:

Korak 1. Prijava
Kandidat koji prelazi sa drugih fakulteta, ili nastavlja svoje studije nakon završene visoke ili više škole, treba da na adresu info@metropolitan.ac.rs pošalje sledeće podatke:

• Ime i prezime kandidata
  • Naziv studijskog programa za koji se kandidat interesuje
  • Oblik nastave koji je student zainteresovan da pohađa (tradicionalna ili internet nastava)
  • Uverenje o položenim ispitima na prethodnim studijama
  • Plan i program po kojem je kandidat studirao

Korak 2. Određivanje uslova za prelazak na Univerzitet Metropolitan
Na osnovu dostavljene dokumentacije, komisija fakulteta utvrđuje predlog nastavka studiranja na jednom od tri fakulteta Univerziteta Metropolitan.
Kandidatu se dostavlja odgovor sa sledećim podacima: broj priznatih ispita, predlog upisa na odgovarajuću godinu, broj i naziv eventualnih diferencijalnih ispita.
Napomena: Nije potrebno prvo položiti difrencijalne ispite kako bi se stekao uslov za slušanje naredne godine, već se diferencijalni ispiti mogu polagati u toku godine.

Korak 3. Upis
Kandidati koji prelaze sa drugih visokoškolskih ustanova su oslobođeni polaganja prijemnog ispita.
Kako bi izvršio upis na fakultet kandidat treba da u roku od mesec dana priloži neophodnu dokumentaciju.
Elektronska prijava za upis