Takmičenje „Innov-a-thon“ uspešno je održano

13.01.2015.

Start up takmičenje pod nazivom „Inov-a-thon“ bilo je održano 22. decembra 2014. u Nišu. Ovo takmičenje organizovano je od strane kompanije TURN8 iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, kao i od strane kompanije „Clean Earth Capital“ (CEC). Kompanija iz Ujedinjenih Arapskih Emirata organizovala je ovo takmičenje na poziv „Clean Earth Capital“-a, koji realizuje projekat “Novi Niš”. Ovo takmičenje predstavljalo je nadmetanje u oblasti biznisa i tehnologije, gde su se najviše ocenjivale kreativne ideje, kao i inovativna rešenja.
U prostorijama Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu, pre samog takmičenja bio je održan seminar obuke za prijavljene učesnike, kako bi im se ukazala pomoć za pripremu prezentacija za samo takmičenje.

Glavni sponzor takmičenja, odnosno kompanija TURN8 iz Ujedinjenih Arapskih Emirata sponzorisala je takmičenje, a odabranim mladim pobedničkim timovima daje po 30 hiljada dolara i pokriva njihov boravak u Dubaiju gde u periodu od 3 do 4 meseca treba da rade na svojim projektima za koje su pomenute nagrade i osvojili.

Na takmičenju je učestvovalo ukupno 24 tima iz Srbije i regiona, među kojima su se našli studenti Univerziteta Metropolitan. Pobednički tim iz Beograda napravio je aplikaciju „Beaconed“ za upoznavanje, koja koristi low enegry blue tooth. Član ovog tima je naš student III godine Vukašin Vukoje, koji studira informacione tehnologije. Inovativnom idejom sa članom svog tima, došao je do pobede i sada ima tu mogućnost da osmišljen projekat i realizuje.

Univerzitet Metropolitan je ponosan na sve svoje studente koji su učestvovali na ovom takmičenju i čestita svima na postignutim uspesima!