Svetsko takmičenje u kreiranju video igara na metropolitan univerzitetu

12.12.2013.

Global Game Jam će se od 24. do 26. janura tradicionalno održati na Univerzitetu Metropolitan, kao i na preko 300 lokacija širom sveta. Na Univerzitetu Metropolitan okupiće se stručnjaci u kreiranju igara. Tvorci zabave imaće 48 sati da realizuju video igru kroz zadatu temu.

Okupljanje programera i dizajnera na ovakvom događaju, jeste dobra prilika da se povežu pojedinci iz više srodnih oblasti. Do sada se više puta održao Game Jam na našem univerzitetu, a učesnici su mogli da korste sve raspoložive tehnologije, pa čak i svoje endžine. Osim laptopova učesnici su nosili i vreće za spavanje, kako bi uštedeli na vremenu i potpuno se postvetili kreiranju.

Na Game Jam mogu da se prijave svi punoletni pojedinci koji gaje strast prema igrama. Broj učesnika je ograničen, prijavljivanje je obavezno. Igre koje se naprave moraju da se objave pod Creative Commons licencom i da uz njih učesnici prilože izvorni kod. Učesnici zadržavaju sva prava nad svojim radovima, tako da posle jam-a učesnici mogu da nastave sa razvojem igre.

U svetu je uobičajan ovakav vid okupljanja, obzirom da kompanije na taj način dolaze do stručnjaka iz gamedev industrije. Univerzitet Metropolitan kreirao je studijski program na osnovnim akademskim studijama „Razvoj igara“, što je dokaz postojanja potreba same privrede za stučnim kadrom iz ove oblasti. Cilj događaja jeste upravo promocija najnovijih tehnologija i mladih ljudi u oblasti razvoja video igara u Srbiji.
Sve detaljnije informacije možete da nađete na sajtu .