Svečano dodeljene nagrade likovnog konkursa –  „Pobedi barijeru, gradi karijeru“

Svečano dodeljene nagrade likovnog konkursa – „Pobedi barijeru, gradi karijeru“

17.05.2018.

Pobednički radovi likovnog konkursa „Pobedi barijeru, gradi karijeru“, svečano su predstavljeni i izloženi u galeriji Pro3or uz dodelu vrednih nagrada. Prvo mesto i vrednu nagradu u iznosu od 20,000 rsd i vaučer od 1.000€ za prvu godinu Osnovnih akademskih studija na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, je osvojio Petar Bošković, učenik drugog razreda gimnazije „Svetozar Marković“ iz Jagodine.

Drugo mesto je osvojila Tara Papić učenica treće godine Savremene gimnazije iz Beograda, i nagradu od 10,000 rsd, kao i vaučer u iznosu od 500€ za prvu godinu Osnovnih akademskih studija na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan.

Treće mesto na likovnom konkursu je osvojila učenica trećeg razreda Medicinske škole iz Požarevca, Ivana Canić i nagradu od 5,000 rsd i vaučer od 250€ za prvu godinu Osnovnih akademskih studija na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan.

Sam događaj je svojim prisustvom uveličao Slavimir Stojanović – Futro, naš poznati i cenjeni ilustrator, i grafički dizajner koji je bio deo žirija, kao i dekanka Fakulteta digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, profesorka dr Katarina Kaplarski. Pobednici likovnog konkursa su i od njih dobili dragocene savete za budućnost, kako da svoje znanje usavrše i da uvek cene svoj talenat i rad.

Zahvaljujemo se još jednom Udruženju studenata sa hendikepom, koji su u sklopu angažovanja na evropskom projektu Trans2Work podržali ovaj likovni konkurs i na ovaj način dodatno pokrenuli ravnopravnosti i jednakih mogućnosti za visoko obrazovanje i uspešnu karijeru studenata sa hendikepom u našem društvu.