Studentkinje Fakulteta Informacionih Tehnologija primile su Svetosavsku nagradu

31.01.2014.

Studentkinje Ana Rodić, Maša Pejčić, Jelena-Marina Bradarić i Jovana Kovač juče su u zgradi Vlade Republike Srbije primile „Svetosavku nagradu“. Podsetićemo se još jednom njihovog uspeha u protekloj godini, naime one su osvojile prvo mesto na svetskom takmičenju u kreiranju mobilnih aplikacija koje organizuje Microsoft.

Obrazloženje za dobitnike Svetosavske nagrade:
21. STUDENTKINjE FAKULTETA INFORMACIONIH TEHNOLOGIJA, Univerzitet „Metropolitan“, BEOGRAD: Ana Rodić, Jovana Kovač, Maša Pejčić, Jelena Marina Bradarić
Studentkinje Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta „Metropolitan“ u Beogradu u sastavu: Ana Rodić, Jovana Kovač, Maša Pejčić i Jelena Marina Bradarić, su u protekloj godini ostvarile međunarodni uspeh u oblasti informacionih tehnologija i tako postale kandidati za Svetosavsku nagradu. Osvojile su Majkrosoftovu nagradu na svetskom takmičenju „Imedžin Kap“ (Imagine Cup) za izradu aplikacije „Vindouz Foun 8″ (windows Phone 8) pod nazivom: „Plejgraund“ (Playground).
Reč je o inovativnom kompjuterskom programu čija je svrha poboljšanje fizičkih sposobnosti dece uzrasta do 14 godina, dakle: o spoju informacionih tehnologija i fizičke kulture. Ovaj program omogućava pregled video uputstava za sportske igre. Nastavnici mogu podeliti učenike u više grupa gde će se svaka grupa takmičiti u sportskim igrama. Kompjuterski program omogućava da se rezultat svake igre može upisati, a njihov rezultat se prati pomoću interaktivne mape. Aplikacija je kreativno osmišljena tako da podstiče takmičarski duh kod dece.
Malo je reći da je Univerzitet Metropolitan ponosan na ove četiri studentkinje, a naravno i na dekana Fakulteta informacionih tehnologija Prof. dr Miroslava Raspopović, koja od samog početka radi sa studentkinjama na razvoju njihovih veština.
U ime Univerziteta Metropolitan još jednom čestitamo našim studentkinjama na uspehu.