Studentkinja našeg Univerziteta sa Modnog dizajna Anja Plemić kvalifikovala se u TOP 3 finale na takmičenju koje organizuje Serbian Fashion Week

29.04.2014.

Studentkinja našeg Univerziteta, sa Modnog dizajna Anja Plemić ušla je u top 3 finale takmičenja Mladih talenata Srbije u modnom dizajnu u okviru Serbian Fashion Weeka i predstaviće svoju autorsku kolekciju u okviru jesenjeg Serbian fashion weeka u oktobru. U konkurenciji su bili svi fakulteti koji imaju program modnog dizajna, kao i visoke škole. Uglavnom su se takmičili studenti završnih godina ili oni koju su nedavno završili fakultete, dok naša studentkinja je trenutno tek na prvoj godini studija. U top 10 selekciji bile su dve studentkinje našeg Univerziteta. Pored Anje Plemić kvalifikovala se i Sofija Mitrović. Žiri je bio internacionalnog sastava sa imenima iz European Fashion Council kao i sa Pariske nedelje mode:

1. Marcellous Jones

2. Eymeric François

3. Cósima Ramírez

4. Marija Šabić

5. Svetlana Horvat

6. Donald Potard

Uspehu je još doprinela i profesorka na našem Univerzitetu, modna kreatorka, Ana Vasiljević čijom zaslugom su se studentkinje osposobile da stanu u red sa već iskusnim mladim modnim kreatorima. Ovim uspehom još jednom smo potvrdili kvalitet rada smera Modni dizajn Metropolitan univerziteta kao i programa koji omogućava studentima sa pocčetka školovanja da budu konkuretni onima sa mnogo više iskustva.