Studenti Univerziteta Metropolitan na smotri dizajnera „BAFE“

13.01.2016.

Na sedmoj smotri mladih modnih dizajnera iz regiona održanoj krajem decembra pod nazivom BAFE – Balkan Art Fashion Event, studentkinje prve godine Modnog dizajna Univerziteta Metropolitan Irena Čuturić, Jovana Branić, Luna Mitić, Marija Radišić, Samra Hamzić, Katarina Krajnović, Nikolija Rajković, Jelena Borisavljević i Ivana Marčak predstavile su prvu zajedničku reviju.

Kolekcija „Monumental Blow“ je nastala iz projekta izrade papirnih haljina, a ideja je bila da se prikaže uticaj savremene arhitekture na savremeno odevanje.

Sa popunjenom salom Studentskog Kulturnog Centra, možemo reći da je studentima prva javna prezentacija svojih radova prošla uspešno.

U okviru iste manifestacije studenti treće godine predstavili su projekat pod nazivom  „Alien Nation“u konceptualnoj radnji Supermarket. Izložena kolekcija prvi put je prikazana nedavno na Belgrade Fashion Week-u.