Studenti Univerziteta Metropolitan na 51. Filmskim susretima u Nišu

26.08.2016.

Studenti Univerziteta Metropolitan organizovali su u okviru 51. Filmskih susreta na Letnjoj pozornici u Tvrđavi u Nišu izložbu studenata Fakulteta digitalnih umetnosti, u okviru projekta „#studiram“ kako bi posetiocima približili svoja umeća i talente u cilju podizanja svesti i skretanja pažnje javnosti na značaj izbora kvalitetnog visokoškolskog obrazovanja.

Studenti su izloženim radovima i ispisivanjem kaligrafije posetiocima predstavili svoje umeće i talenat.

Festival srpskog glumačkog ostvarenja – Filmski susreti u Nišu se održavaju svakog leta od 1966. godine. Tom prilikom simbolično se predaju „klučevi grada“  glumcima čime Niš postaje glumački grad narednih sedam dana. Ovo je jedan od najposećenijih festivala ovog tipa u Srbiji, a održava se u bioskopu pod otvorenim nebom u amfiteatru niške Tvrđave.

Organizatori manifestacije i Univerzitet Metropolitan najavljuju da je ovo početak uspešne saradnje koja će se nastaviti i na narednim Filmskim susretima.

Studenti Univerziteta Metropolitan ovom prilikom upoznali su se i slikali sa glumcima koji su bili prisutni na festivalu.

U nastavku možete pogledati fotografije sa održanog događaja.