Studenti Univerziteta Metropolitan iz Niša osvojili III mesto na Hakatonu

8.11.2017.

Studenti četvrte godine Poslovno-obrazovnog centra Univerziteta Metropolitan u Nišu, osvojili su III mesto na Hakatonu koji je održan na Elektronskom fakultetu u Nišu.

Hakaton je dvadesetčetvoročasovno ekipno takmičenje u kreiranju aplikacije na zadatu temu, koja je učesnicima bila nepoznata do početka samog takmičenja. Svaki od timova je dobio sopstvenu prostoriju za rad opremljenu dodatnim monitorima i tablom, kao i pristup Internetu preko fakultetske mreže. Pored toga, takmičarima su na raspolaganju bile i posebne prostorije za obroke, zabavu i odmor.

Studenti Univerziteta Metropolitan koji su osvojili III mesto su: Milica Jovanović (Softversko inženjerstvo), Dušan Nešić (Softversko inženjerstvo), Darko Mišić (Softversko inženjerstvo) i Dejan Stanković (Informacione tehnologije). U sastavu stručnog žirija su bili: Danijel Petrović (Quantox Technology CTO), Nenad Živić (Nordeus Product Manager), Doc. dr Aleksandar Stanimirović (Elektronski fakultet) i Doc. dr Aleksandar Milosavljević (Elektronski fakultet).

Čestitamo našim studentima na osvojenom III mestu i želimo im puno uspeha u budućim takmičenjima.