Studenti studijskog programa Računarske igre učestvovali su na prvom International Gaming Festivalu

13.07.2016.

Prvi Međunarodni festival igrica (International Gaming Festival-IGF)  održan je u Novom Sadu u periodu od 8. do 10. jula. Na Festivalu koji je okupio igrače iz celog sveta Univerzitet Metropolitan učestvovao je kao jedini Univerzitet u Srbiji koji nudi akademsko obrazovanje  u razvoju računarskih igara.

Studijski program Računarske igre je multidisciplinarni program koji je razvojen na osnovu analize sličnih studijskih programa u svetu, a rezultat je učešća Univerziteta Metropolitan u Tempus projektu INCOMING koji finansira EU.

Profesori i studenti Fakulteta informacionih tehnologija bili su dostupni  svim posetiocima koji su bili zainteresovani za informacije o  studijskim programima koje nudi Univerzitet Metropolitan, ali i kako bi upriličili demonstraciju igrica koje su kreirali i razvili studenti smera Računarske igre na Univerzitetu Metropolitan.

Atmosferu i kako je događaj izgledao pogledajte na fotografijama u nastavku.