Studenti IT sa našeg Univerziteta osvojili su još jedno I mesto

11.07.2014.

U centru za promociju nauke održan je Hack the Glass – hakaton za Google Glass aplikacije. Za 36 sati, oko 30 okupljenih programera napravilo je 7 aplikacija za Google Glass. Studenti našeg Univerziteta su na takmičenju osvojili prvo mesto obzirom da su kreirali najbolje rešenje. Vuk Vasić, Filip Popović, Milan Ličina, Radoš Pavlićević i Dušan Stanojević osmislili su ideju koja predstavlja rešenje koje kotroliše kompjuter uz pomoć naočara.

LookApp aplikacija omogućuje manipulisanje PC-jem uz pomoć Google Glassa umesto miša ili tastature. U izradi ove aplikacije učestvovao je i najmlađi developer na hakatonu, koji ima samo 19 godina.

Hack the Glass organizovao je Javasvet zajedno sa kompanijama Retrocode i Pamet a uz podršku StartLabsa i  Centra za promociju nauke, koji u narednom periodu planiraju da promovišu aplikacije i izbace ih na Google play store.

Čestitamo našim studentima i želimo im uspeh u razvijanju svoje aplikacije.