STUDENTI NA IZLOŽBI POSVEĆENOJ MIHAILU PUPINU

14.03.2016.

Studenti grafičkog dizajna Fakulteta digitalnih umetnosti su u okviru predmeta Istorija umetnosti novog veka, zajedno sa profesorkom Svetlanom Smolčić Makuljević obišli izložbu posvećenu Mihajlu Pupinu.

Interaktivna izložba „Od fizičke do duhovne realnosti, održana je u Istorijskom muzeju Srbije.

Studentkinja Univerziteta Metropolitan Katarina Kukolj istakla je da je zadovoljna konceptom i vizuelnim identitetom postavke izložbe.

Smatram da je ova izložba izuzetno poučna i interesantna za sve uzraste zbog nesvakidašnjeg načina na koji je prikazana. Posetioci su imali priliku da koriste tehnologiju kako bi upotpunili iskustvo i saznali nešto više o životu i radu Mihajla Pupina. Pored zanimljivog sadržaja ove postavke, želela bih da istaknem i odlično osmišljen vizuelni identitet“ – izjavila je Katarina.

Odlazak u Istorijski muzej pružio je studentima priliku da iz prve ruke vide Pupinove aktivnosti na polju nauke, profesorskog rada, osnivanja i unapređenja najvećih institucija nauke u Americi, njegove nacionalno – političke doprinose, mnogobrojna dobročinstva, mecenski odnos prema umetnosti, književni rad.

U nastavku vesti možete pogledati fotografije sa izložbe koje su napravile studentiknje Katarina Kukolj i Lucija Stefanović.