Studenti Modnog dizajna na Serbian Fashion Week-u i Belgrade Fashion Week-u

21.04.2015.

Zadovoljstvo nam je da vas obavestimo i ujedno pozovemo da prisustvujete izložbi radova studentiknja Univerziteta Metropolitan sa II i III godine studijskog programa Modni dizajn, Anje Plemć i Danijele Mitrović. One će ove godine predstavljati studijski program Modni dizajn u okviru projekta „Fashion Incubator“ udruženja BFW Design Collective na 37. Belgrade Fashion Week-u, a čiji je aktivni član i prof. Ana Vasiljević, koordinator studijskog programa Modni dizajn. Cilj ovogodišnjeg 37. Belgrade Fashion Week-a je da se stručnoj i široj javnosti predstavi i pokrene prvi domaći Fashion Incubator. Fashion Incubator će po prvi put biti promovisan izložbom studentskih radova u galeriji  ŠTAB, čije otvaranje je  planirano za 24. april 2015. godine  sa početkom u 21h i trajaće  tokom celog 37. Belgrade Fashion week-a, tačnije do 29. aprila.

Takođe, studenti Modnog dizajna učestvovaće na ovogodišnjem Serbian Fashion Week-u. Studenti će predstaviti izložbu modnih ilsutracija pod nazivom „Underground flow“. Izložba radova biće prikazana u okviru Serbian Fashion Week-a u periodu od 23. – 28. aprila u Novom Sadu. Na realizaciji ovog projekta učestvovali su studenti I, II i III godine pomenutog studijskog programa.

Pozivamo sve da dođu na 37. Belgrade Fashion Week, 24. aprila, da vide radove naših studentkinja i da ih podrže u izlaganju svojih umetničkih dela, kao i da podrže studente koji će učestvovati na Serbian Fashion Week-u od 23. aprila.