STUDENTI MODNOG DIZAJNA IZLAŽU NA BAFE-u

25.11.2016.

Studenti smera Modni dizajn na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, predstaviće svoje kolekcije na devetom Balkan Art Fashion Event (BAFE). Kolekciju zimskih prsluka „Konichi-walk“ studenata druge i treće godine i kolekciju modela od papira „Baby Vamp“ studenata prve godine publika će moći da vidi u nedelju 27. novembra od 20.00 sati u velikoj sali Studentskog kulturnog centra u Beogradu. Ulaz je slobodan.

Kolekcija „Konichi-walk“ inspirisana je japanskim tradicionalnim kimonom i njegovim značajem u „street“ kulturi oblačenja. Savijanjem i preklapanjem različitih materijala studenti su došli do zanimljivih interpretacija kimona i dobili interesantna modna rešenja. Ideja za kreiranje zavodljive i smele kolekcije „Baby Vamp“ potekla je od zavodljivosti pravca Art Deco. Kroz interpretaciju materijala, šara i krojeva ona donosi duh 20-tih godina prošlog veka i Art Deco-a.

BAFE je alternativna umetnička manifestacija, nastala sa idejom da promoviše regionalnu modnu scenu i pruži šansu mladim, nedovoljno afirmisanim dizajnerima da svoje radove prikažu široj publici. Za tri dana organizuje se više od 10 modnih revija koje prikazuju kako kolekcije mladih dizajnera, tako i sezonske, komercijalne i tematske revije, omogućavajući tako mladim autorima da se nađu rame uz rame sa već etabliranim modnim profesionalcima. BAFE se održava dva puta godišnje, već četiri godine zaredom, a ovo je njegovo osmo izdanje.